תיקון דוד שמש – תקלות אפשריות ופתרונן

דוד שמש – תקלות אפשריות

תקלות אפשריות ומספר מושגים מקצועיים מהתחום על מנת שתבינו את מרכיבי הדוד אותם ייבדוק הטכנאי בעת תקלה.

• היווצרות אבנית 
המים באזורים מסוימים בישראל מכילים אחוז גבוה של סידן ומלחים הגורמים לסתימת צינורות המים והצטברות של אבנית על גופי החימום. שימוש במוצר מגן אבנית מפחית את הצטברות האבנית בדוד ומאפשר זרימת מים נקיים וצלולים. האבנית מצטברת על הקולטים ובדוד בעקבות שימוש יומיומי ולכן מומלץ לעבור למערכת כרומגן סופר המונעת לחלוטין הצטברות של אבנית בקולטים.

• פלאנג’ (פלא חום) /אוגן
חלק שצורתו כצלחת עגולה עליו מותקנים גוף החימום והתרמוסטט. החלפת הפלאנג’ כוללת בדר”כ את החלפת כל החלק כולל גוף החימום, התרמוסטט וההתקן נגד חלודה. חשוב לוודא שהפלאנג’ מצופה באמייל ומיוצר על ידי יצרן הדוד המקורי (למניעת אובדן אחריות היצרן). לפעמים יש צורך להחליף את גוף החימום או התרמוסטט בלבד מבלי להחליף את כל הפלאנג’.
בשל הצטברות אבנית אנו ממליצים להחליף פלאנג’ אחת לשנתיים. 

• דוד השמש מטפטף במשך היום
בכל מערכות כרומגן מותקנים פורקי לחץ, שתפקידם להגן על הדוד והקולט מפיצוץ במידה והלחץ עולה. כאשר הלחץ בדוד ו/או הקולט עולה על 8 ATM, פורק הלחץ יטפטף, יפרוק את לחץ היתר, וישמור על המערכת. לחץ גבוה יכול להיווצר כתוצאה מלחץ יתר ברשת מי האספקה לבית, או בקיץ כתוצאה מחום גבוה מאוד בדוד שנוצר משילוב של יום חם מאוד ומיעוט שימוש במים חמים. למשל- במשך חופשת קיץ משפחתית.

• מאיץ חום
חמם מהיר. צינור פלסטיק הממוקם כחלק אינטגרלי מהפלאנג’, מטרתו הינה להעלות לחלקו העליון של מיכל המים (דוד) את המים החמים, במטרה לאפשר לך ליהנות ממים חמים בזמן המתנה הקצר ביותר. מאיץ החום פועל רק בזמן הפעלה חשמלית של הדוד באופן יזום. 

• אנודה
התקן למניעת התפתחות חלודה במיכל הפנימי של הדוד. השילוב בין ציפוי אמייל לאנודה מבטיח מים חמים וצלולים באיכות הדומה למי הרשת בבית.

לתיאום טכנאי מורשה כרומגן אנא פנו למוקד שירות הלקוחות בטלפון 9944*

לנושאים נוספים שעשויים לעניין אותך: