חדשות

חדשות

 

מחדל מי השתייה במישיגן ארה"ב - הסכנות של עופרת במים (פברואר 2016)

 

תושבי עיר שלמה במישיגן ארה"ב אשר שתו מים מזוהמים בעופרת, נאבקים בהשפעות הבריאותיות המסוכנות.
לכתבה המלאה על סכנות העופרת במי השתייה לחץ כאן

 

בתחקיר כולבוטק מאוקטובר 2013 בו נבדקו מספר דודים של חברות יצרניות, נמצא כי דודי השמש של כרומגן, המצופים אמייל איכותי, הם הדודים היחידים בישראל המבטיחים מים ללא עופרת.
הקפידו על רכישת דודי שמש עם ציפוי אמייל מלא, למים נקיים ובריאים, והמנעו מדודים עם ציפוי פנימי הגורם לחדירת מתכות מסוכנות למי השתייה.
לצפייה בתחקיר כולבוטק על הדודים של כרומגן לחץ כאן

 

 

 

 

 


 

 

כרומגן דיגיטל בתוכנית חיסכון בערוץ 2 –  ככה חוסכים בחשמל (יוני 2015)   

מנחם הורביץ בפינתו " שווה בדיקה " בתוכנית החיסכון בערוץ 2 , מציג את כרומגן דיגיטל.

מערכת סולארית מתקדמת וחסכונית בחשמל, בעלת צג דיגיטלי הנימצא בתוך הבית ומשקף את כמות המקלחות הקיימות בדוד.

המערכת משתמשת שימוש מקסימלי באנרגיית השמש ומפעילה את החשמל רק כשצריך.

המערכת מאפשרת להזמין מקלחות בהתאם לצורכי הבית, לתכנן תוכנית יומית, ושבועית ומאפשרת חוויות שימוש חדשה ושקט נפשי בכל הקשור למים החמים בבית.

צפו בכתבה   

 

 


 

 

תחקיר גלצ: עיכוב בתקן שימנע סכנה בדודי המים (מרץ 2015 )  

דוד שמש הוא אחד המתקנים הנפוצים בישראל, ועדיין התקינה בתחום בישראל מפגרת בעשרות שנים.

בשל כך, בארץ משתמשים בדודים מצופי מלט, שאינם מונעים את הקורוזיה וכניסת המתכות הכבדות למים, העשויים לפגוע בבריאות האזרחים.

רק דודים בעלי ציפוי פנימי מאמייל , מבטיחים מים נקיים ובריאים ומונעים כניסת מתכות כבדות ורעילות למי הצריכה שלנו.   

מנכ"ל כרומגן, אדר אזנקוט, אמר לגלצ שציפוי המלט שבו משתמשים רוב יצרני הדודים הוא זול, פשוט להכנה,

אך מסוכן: "רמת הסיכון נובעת מהעובדה שהציפוי נועד להגן על המתכת ממנה עשוי הדוד מפני החלודה, הקורוזיה. מילימטר מלט לא עושה את העבודה הזו".

מירב כהן, מנכ"לית אמון הציבור, מתרעמת על הסחבת בנושא כה משמעותי לבריאות האזרחים, וגם דורשת שבזמן הסחבת הזו - לפחות יידעו את הציבור על הסכנות בדודי המלט,

ועל האפשרויות הנוספות שבידיו - כמו קניית דוד בציפוי אמייל, הנחשב לבטוח יותר.

כל הדודים המיוצרים בחברת כרומגן – מצופים אמייל איכותי.

לכתבה המלאה

 להאזנה לתחקיר

 


 

לראשונה בתחום האנרגיה הסולרית: מכון התקנים מעניק תו ירוק לחברת כרומגן, אוקטובר 2014

כרומגן הינה החברה הראשונה בתחום מערכות חימום סולאריות שזוכה לקבלת תעודת תו ירוק של מכון התקנים הישראלי והמשרד להגנת הסביבה.

המוצרים אשר עליהם קיבלה כרומגן את התו הינם:

  • כרומגן מערכת מרכזית
  • כרומגן סופר 150
  • כרומגן קלאסית 150

כרומגן היא אחת מ-50 יצרנים וספקי שירות אשר קיבלו עד עתה תו ירוק אשר מעמיד אותה כחברה פורצת דרך בתחומה ובשמירה על הסביבה.

למידע נוסף

 


 

תחקיר כלבוטק בדק ומצא: בכרומגן המים נקיים ובריאים יותר, אוקטובר 2013

בתחקיר כלבוטק נמצא כי דוד השמש של כרומגן, המצופה אמייל איכותי, הוא הדוד היחיד בישראל* המבטיח מים ללא עופרת.

 תוכנית פתיחת העונה של כלבוטק, אשר שודרה ביום שלישי ה-22.10.2013, עסקה באיכות המים החמים המגיעים מדוד השמש.

כפי שעולה מן התחקיר, לחומר וטיב הציפוי הפנימי של דוד השמש חשיבות קריטית לאיכות המים החמים מבחינה בריאותית. ציפוי זה מונע קורוזיה, חלודה ועירוב מתכות רעילות במים.

בתחקיר נמצא כי ציפוי האמייל של כרומגן הינו האיכותי ביותר*, מעניק הגנה טובה מפני קורוזיה, ומבטיח מי שתייה נקיים יותר וללא עופרת. כרומגן משתמשת במוצריה בציפוי אמייל איכותי בו משתמשות החברות מובילות בעולם.

לצפייה בכתבה המלאה

לקריאה נוספת על אמייל ואקום

*מבין דודי השמש אשר נבדקו בתחקיר


מדריך לטיפול בדוד שמש ובמערכת סולארית, מרץ 2014

כיצד תשמרו על דוד השמש והמערכת הסולארית שלכם לאורך שנים?

מה כדאי לבדוק בקולט ובדוד? כל כמה זמן כדאי לעשות בדיקה? מהו ציפוי אימייל ובשביל מה הוא טוב? כל התשובות בכתבה הבאה. 


כרומגן מספקת מים חמים לדיירי הדיור הציבורי בישראל, פברואר 2014

זכתה במכרז של עמידר ועמיגור לאספקת ותחזוקת מערכות סולאריות לחימום מים

חברת כרומגן זכתה בחודש האחרון במכרזים של החברות עמידר ועמיגור לתחזוקת ואספקת מערכות סולאריות לחימום מים בלמעלה מ- 70,000 יחידות דיור ברחבי הארץ.

עמידר ועמיגור, שתי חברות הדיור הציבורי הפועלות בישראל, יצאו כל אחת בניפרד במכרז לאספקת ותחזוקת המערכות הסולאריות בבתי הדיור הציבורי ברחבי הארץ.

מנכ"ל עמידר, יעקב ברוש: "אנו מקדמים בברכה את שיתוף הפעולה מול חברת כרומגן. אחד הדגשים העיקריים שניתנו במכרז היה על האיכות וכרומגן ענתה לנו על כל הציפיות. אנו מאמינים כי חברה רצינית ומכובדת עם ניסיון של שנים, כמו כרומגן, תסייע לשפר את רמת האיכות והשירות בצורה משמעותית בקרב לקוחותינו". 


כרומגן זכתה במכרז להחלפת דודים , אפריל 2013

כרומגן משתתפת במבצע להחלפת דודי שמש במערכות סולאריות של משרד האנרגיה והמים. זכתה במכרז מטעם משרד האנרגיה והמים.
משרד האנרגיה והמים יצא במבצע להחלפת דוד החשמל בדוד שמש וקולט כלומר במערכת סולארית החסכונית בחשמל ובכסף.
ע"פ הערכות, השימוש במערכת סולארית חוסך כ- 1000 ש"ח בשנה למשפחה.
על פי נתוני משרד האנרגיה והמים, יש בארץ 14,500 דודים חשמליים שרצוי להחליפם כדי לעודד חיסכון בחשמל. דודים חשמליים משמשים לחימום חשמלי של מים, בעוד שדודי שמש מחממים את המים בלי להשתמש בחשמל, למעט בימים שאינם שטופי שמש,

משרד האנרגיה והמים משתתף ב- 900 ש"ח ברכישת מערכת סולארית לעומדים בתנאי המבצע .
המבצע מיועד לבעלי דודי חשמל בלבד העומדים בתנאי המבצע שהגדיר משרד האנרגיה והמים. במסגרת המבצע מוצעת מערכת סולארית כרומגן בנפח 150 ליטר בסכום של 2792 ש"ח כולל מע"מ בלבד. המחיר כולל :

  • דוד שמש בנפח 150 ליטר + קולט תואם
  • התקנה תיקנית כולל כל האביזרים הנילווים
  • 8 שנות אחריות על כל המערכת (על גוף החימום שנה אחריות)
  • פירוק דוד החשמל ופינוי לאתר גריטה .

המבצע עד גמר המלאי או 18 חודשים.

לייעוץ ופרטים נוספים , פנו למוקד השירות והמכירה של כרומגן 9944 *


תו פלטינה הוענק לחברת כרומגן , ינואר 2013

כרומגן דודי שמש קיבלה תעודת "תו פלטינה" המכובד לשנת 2013 ממכון התקנים, על עמידה בתקני איכות לאורך שנים, החברה היחידה בתחום דודי שמש העומדת באיכויות הגבוהות לקבלת תעודה זו.

 יצרנית דודי השמש ומערכות חימום המים הסולאריות כרומגן, קיבלה ממכון התקנים הישראלי "תו פלטינה". תעודה המוענקת לעשרות חברות בלבד במשק הישראלי, העומדות במגוון של תקנים שונים לאורך שנים. כרומגן היא החברה היחידה בתחום דודי השמש העומדת בתנאי קבלת "תו פלטינה".

כרומגן נושאת מספר תווי איכות בתחומים: מערכת ניהול איכות, מערכת ניהול סביביתי, תו תקן בטיחות מי שתייה, תו תקן מערכת בריאות ובטיחות.

 תו בטיחות מי שתייה - כרומגן החברה הראשונה בתחום שקיבלה תו תקן בטיחות למי שתייה, המבטיח מי שתייה נקיים ובריאים הודות למבנה דוד השמש של כרומגן הכולל ציפויי אמייל ואקום.

 תקן ניהול איכות - כרומגן עומדת בתקן "ניהול איכות", כלומר מסוגלת לספק באופן עקבי מוצר העומד בדרישות הלקוח ובדרישות חוקתיות ישימות. כרומגן חותרת להגביר את שביעות רצון לקוחותיה באמצעות יישום אפקטיבי של מערכת האיכות בארגון, ומיישמת תהליכים לשיפור מתמיד של המערכת.

 תקן ניהול סביבתי - כרומגן עומדת גם בתקן ניהול סביבתי, אשר מוכיח שהחברה נוקטת באמצעים בכדי לממש את מחויבותה לסביבה, דבר הבא לידי ביטוי בתהליכי הייצור, השירות ובפעולות אחזקה.מערכת הניהול הסביבתי שמפעילה כרומגן, מעניקה בטחון ללקוחות החברה כי הארגון מעמיד את הדאגה לסביבה בעדיפות גבוהה על ידי זיהוי, הערכה ויישום של תהליכים לטיפול ומניעה מתמשכים של ההשפעות הסביבתיות.

 תקן ניהול בטיחות בעבודה - כרומגן דודי שמש עומדת גם בתקן ניהול בטיחות בעבודה. לחברת כרומגן הגדרת יעדי בטיחות, בריאות ותכנון יזום להשגתם מעבר לתהליכי עבודה אפקטיביים ויעילים, שיפור מתמיד המביא לצמצום בעלויות הכרוכות בטיפול בתאונות ובמחלות מקצוע, התאמה לדרישות החוק והתקנות הרלוונטיות ועוד.

 

תו פלטינה הוענק לחברת כרומגן 


כרומגן דיגיטל זכה בפרס החדשנות הטכנולוגית בתערוכת CLEANTECH 2013 , ינואר 2013

כרומגן זכתה השנה בפרס חדשנות טכנולוגית על המוצר כרומגן דיגיטל. במסגרת תערוכת קלינטק , מחולקים מידי שנה פרסי חדשנות אשר נבחרים ע"י וועדה מכובדת של אישים בראשותו של פרופ' אבנר עידן נשיא התערוכה .

הוועידה והתערוכה הבינלאומית השנתית ה-17 לטכנולוגיות מים, התייעלות אנרגטית, אנרגיה מתחדשת, בנייה ירוקה, מיחזור ותחבורה ירוקה, התקיימה בינואר בגני התערוכה, ת"א. בטקס חגיגי במסגרת התערוכה , קיבל אדר אזנקוט מנכ"ל החברה את פרס החדשנות הטכנולוגית על מוצר כרומגן דיגיטל.

 

כרומגן דיגיטל זכה בפרס החדשנות הטכנולוגית בתערוכת CLEANTECH 2013

 


 

תעודת מי שתיה לכרומגן - כרומגן הראשונה בישראל בעלת תקן בטיחות למי שתייה, מרץ 2012

כרומגן הראשונה לקבל תו בטיחות למגע עם מי שתייה ממכון התקנים הישראלי. האישור הינו הראשון מסוגו בארץ, המוענק ליצרן מערכות מים סולריות. תעודת הבדיקה שהופקה על ידי מכון התקנים הישראלי מבוססת על מספר בדיקות העוסקות באיכות המים במערכת הסולרית.

 

מערכות כרומגן המתוקננות כוללות: דודים סולריים ודודי חשמל, קולטי נחושת ופלדה, ומחליפי חום. על פי תוצאות הבדיקות, איכות מוצרי כרומגן מאפשרת למים להישאר נקיים. ציפוי הדודים באמייל ואקום, וטכנולוגיית הלייזר בקולטים, הינם שניים ממאפייני מוצרי כרומגן המבטיחים את איכות המים.

איך אפשר לעזור לך?

לקטלוג מוצרי כרומגן: דודי שמש, מערכות סולאריות וקולטי שמש